Menu :


Link :: 10.01.2005 :: 20:39
Witam wszystkich graczy i obserwatorów na blogu poświęconym GSom a prowadzonym przez graczy (i MG) dla graczy.... Możemy się tu swobodnie dzielić refleksjami dotyczącymi kampanii i poszczególnych przygód... Będę się starał wrzucać krótkie raporty z sesji może czasem jeszcze coś...

Proszę też was moi dzielni gracze o napisanie w komentarzach czegoś o swoich postaciach (tak dla publiczki)

W każdym razie witam......

Komentuj (1)


Link :: 10.01.2005 :: 21:08
28 i 29 iulius 5001, Istakhr

Imieniny Aidy


Zaproszona szlachta i arystokracja z całej planety, a także liczni (i potężni) goście pozaplanetarni zjechali się na imieniny znanej ze swej urody, wpływów i kilku nieformalnych związków arystokratki.
Wśród gości można było trafić na wielką księżna Fativę z rodu LiHalan , arcyksięcia wszystkich AlMalików Hakima, ukochaną córkę i następczynię arcyksięcia Hyrama z Severusa Nataszę czy Eryka Duncan Hawkwooda z Leminkainen, sławnego księcia i cesarskiego szambelana... Ponoć wśród gości przemykał się też jego karłowata pokurczowatość Archiwista Jego Oświeconości...
Oczywiście gościem honorowym był sam Jego Nadwspaniałość, który przybył co prawda incognito ale i tak wywołał morze plotek wśród zebranej szlachty...

Pani Aida popisała się talentem organizatorskim i zapewniła gościom należytą rozrywkę. Można było wziąć udział w pięcioboju (gratulujemy Juanicie Eryce de Aragon zwycięstwa) lub po szlachecku napić się i potańczyć. Przykrym incydentem były gorzkie słowa dwóch, podpitych AlMalickich szlachciców skierowane prosto do cesarza na szczęście dwóch magnatów ostrzami swych rapierów zmusiło ich do przeprosin. Potężni goście spędzili niestety część spotkania we własnym towarzystwie, a nagabywany przez nas Voroks chroniący Gloriettę (JaXa=ON Nauczyłem się tej nazwy.. HA JaXa=OFF) dotkliwe poranił jednego z naszych reporterów a drugiego zwyzywał od najgorszych

Niestety podczas przyjęcia wydarzył się niewielki wypadek, w którym ciężko ranny został domownik księcia Eryka Wilhelm Calahan Hawkwood. Początkowo podejrzewano Swietłanę z domu Decados, która miała do sir Wilhelma rozmaite zaszłości, lecz po wnikliwym śledztwie przeprowadzonym przez przyjaciół hrabiny Aidy okazało się że prawdziwym winnym jest istakryjska meduza z gatunku Cinnarea Multipoda, która w niewiadomy sposób zaplątała się w zatoczce wyspy należącej do Aidy. Lady Swietłane uniewinniono.
Prawdziwym wydarzeniem jednak był bal drugiego wieczora imienin na którym Wielka Księżna Fativa i Książę Eryk ogłosili swe zaręczyny.

JaXa=ON Nie zapomiancie też o wkurzającym staruszku w szatach arcybiskupich JaXa=OFF
Komentuj (20)


Link :: 12.01.2005 :: 16:43
29 i 30 Augustus 5001

Żelazna Korona cz. 1

Sesja Wtorkowa

Na Aylonie zawsze istnieje silne poparcie dla Avestian. Lud tamtejszy prosty i dość łatwowierny bez problemów poddał się wpływom charyzmatycznych kaznodziejów wykładających na ulicach nauki Petrocholosa. Dlatego też lokalnego biskupa uważa sie za drugiego co do wagi duchownego planety...
Od połowy marca biskup Androchos (z rodu Hashimidów) z Avestii dotąd dość spokojny rozpoczyna serię mów przeciwko Wcielonym (których na planecie jest całkiem niewiele) ktora kończy się zakrojoną na olbrzymią skalę akcją pacyfikacyjna... Do więzień i klasztorów trafia ponad 400 tysięcy poddanych i przedstawicieli niskiej szlachty.

Z końcem lipca wojna na Aylonie wybucha na nowo. Sojusz Północny pod przewodnictwem Al-Hashimid Malików uderza na swego południowego sąsiada ( które jest rządzone pod nieobecność księcia Fajsala przez jego młodszą siostrę Aleemę) Po krótkiej i silnej ofensywie wojna utyka w górach Sierra Noche.
Dopiero wtedy przypomniano sobie o raportach agentów Oka i Mutasih, którzy już od polowy lipca donosili o sporych transportach decadoskiej broni (zarówno ciężkiej jak i ręcznej) dla Hashimidów.

W międzyczasie w niewyjaśnionych okolicznościach znikają rezydenci Bezpiecznego domu Lux Splendor, nie długo później podobny los potyka dwoje agentów wysłanych w ich poszukiwaniu.

16 sierpnia podczas wizyty u metropolity Istakhr umiera arcybiskup Aylonu. Amalteańscy patologowie orzekają atak serca...

Drużyna gnana różnymi powinnościami pojawiła się w kontrolowanym przez wojska arcyksiążęce Wolnym Hrabstwie Sunval gdzie spotkali się po prawie miesięcznej rozłące. Ciąża Jenny nadal rozwija się szybciej niż powinna i jak orzekli lekarze rozwiązanie nastąpi w ciągu miesiąca.
Pierwszym celem bohaterów jest pałac barona Sinuhe Al-Allaw Malika, kuzyna rodzeństwa Allawów. Nieświadomi niebezpieczeństwa zostają poczęstowani inhibitorem mocy psionicznej. Sytuację zmienia dopiero przybycie Varii która dzięki swym talentom odkrywa nieczyste zamiary Sinuhe. Agenci Czarnej Gwiazdy (gdyż to oni stoją za operacją w pałacu) przyspieszają cała akcję i atakują bohaterów. Do niewoli zostaje wzięta Jenny a Askar i Moebius poddają się gdy Sinuhe grozi zabiciem młodej Amalteanki. Varia i Leila zostają odcięte w swoim pokoju a Wasyl na pokładzie Allawa.
Jenny zostaje poddana torturom i działaniu jakiegoś urządzenia Urów a następnie razem z Askarem i Moebiusem doprowadzona przed oblicze Sinuhe. Gdy wydaje się że nie może być już gorzej do pokoju przesłuchań wchodzi Cień Alicji Decados Sinuhe wręcza jej odebrany wcześniej Pazur Proroka.
Przez kilka minut trwa impas, przerwany dopiero strąceniem przez Wasyla helikoptera odlatującego znad pałacu. Askar i Moebius mają okazje do zaatakowania oprawców. W walce ginie Cień Alicji, ale Sinuhe ucieka…

Ostatnim epizodem jest wizyta w zbezczeszczonej świątyni Allawa, gdzie bohaterowie znajdują list od prawdziwej Alicji….

Pozostaje pytanie… Skąd Zakon Czarnej Gwiazdy wie o przybyciu bohaterów na planetę i dlaczego tak się na nich uwziął…

Komentuj (24)


Link :: 14.01.2005 :: 13:21
Jaxowe Ględzenie #1


Dodałem Mapę Cesarstwa i pierwsza część chronologii...
Pytania i opinie proszę umieszczać w komentarzach...

Komentuj (12)


Link :: 16.01.2005 :: 22:38
1 - 4 augustus 5001

Ikona - preludium

Sesja Niedzielna

Peter Calahan Hawkwood wpada w misternie zastawione sidła i zmuszony zostaje wyzwać markiza Alejandro Dulcinea de Nueva Castilla na pojedynek. Markiz wybiera "demonie ogony". Pojedynek jest krwawy i okrutnie wyczerpujący dla obu stron, Alejandro jednak dzięki swym umiejętnościom wygrywa. Honor nakazuje mu wezwać Amaltean którzy odstawiają poranionego Hawkwooda do swej Misji na leczenie. Zwycięski lecz poraniony markiz oddaje się pod opiekę Amaletanki należącej do dworu Aidy.

Dwa dni później goszcząca u Aidy księżna Fativa ma życzenie zwiedzić Targ Istakhr. lecz ma tam ochotę wyruszyć incognito. Jak wiadomo taka lekkomyślność prosi się o kłopoty wiec bohaterowie którzy zaoferowali się jej towarzyszyć stają się celem ronina i terrorysty Shin-Ay LiHalan. W kilku kolejnych starciach i zasadzkach ginie jeden z adiutantów Alejandro - Raul Esteban Garcia baronet Justus, vuldrocki żołnierz i pilot skoczka należącego do Aidy.

O poranku dnia następnego Fativa decyduje się skrócić swój pobyt i wrócić na Ikonę. W tym samym czasie na Skały Vissarionu przybywa Shin-Ay, prosząc Aidę o możliwość spotkania ze swą siostra którą okazuje się arcybiskup Shizue.
Arcybiskup oczywiście nie przyznaje się do kontaktów ze znanym i znienawidzonym w rodzie roninem. Wyzwany przez ronina Alejandro stacza kolejny na Istakhr pojedynek. Shin-Ay umiera...

Aida wiedziona współczuciem pozwala na pochówek terrorysty na swych ziemiach. Po tej ceremonii Aida, Alejandro i Azim wyruszają w podróż na Byzantium Secundus.

"Krocząc ścieżką prawą,
Wybieramy miedzy daimyo
A powinnością wobec przodków"


"Władca musi być czasem okrutny i nigdy nie może cofnąć raz powiedzianego słowa"

Komentuj (16)


Link :: 19.01.2005 :: 14:28
31 augustus 5001

Żelazna Korona cz. 2

Sesja wtorkowa

Po ucieczce z pałacu Sinuhe i pogrzebie proboszcza kościoła błogosławionego Allawa bohaterowi przybywają do Ryoko, stolicy Księstwa Parah. Chcą, złapać oddech, naprawić tarcze i zasięgnąć języka, a przedewszystkim zastanowić się co dalej.
Przy śniadaniu Jenny nie czuje się najlepiej, dziecko które nosi jest bardzo niespokojne i co chwile dotkliwie ją kopie.

Rankiem dzielą się by jak najszybciej załatwić dręczące ich problemy. Varia udaje się na spotkanie z panią prezbiter parafii świętego Justyna od Pisma. Dowiaduje się od niej, że w otoczeniu biskupa Androchosa pojawiła się grupa podobnych do siebie, blondwłosych mniszek amalteańskich o pięknych, decadoskich rysach. Askarowi udaje się odwiedzić chartopylaxa tutejszej kurii, a Jenny i Leila udają się do amalteańskiej misji (którą dość szybko opuszczają, gdyż po serii niefortunnych sformułowań zostają uznane za avestiańskie podżegaczki) Najwięcej szczęścia ma zdecydowanie Moebius któremu udaje się skontaktować z ukarskim handlarzem bronią - Borchesem dysponującym również materiałami rozszczepialnymi. Popołudniem tego samego dnia Varia, Moebius i Askar udają się do zlikwidowanego przez Avestian bezpiecznego domu Lux Splendor, w którym dzięki parapsychicznemu śledztwu poznają losy jego mieszkańców i nową sztuczkę zakonu...

Wieczorem Jenny dostaje kolejnego ataku. Gdy zostaje przeskanowana okazuje się że aura dziecka przekształca się w demoniczna, jednocześnie karmiąc się aurą matki. Podjęta pochopnie decyzja o cesarskim cięciu rozbija się o niemożność uśpienia matki (anestetyki na pokładzie są nieskuteczne) W tym samym czasie Vasil i Moebius "zdobywają" inkubator z pobliskiej aptekarskiej kliniki. Varia, po kolejnym skanie decyduje się wejść w pusty umysł dziecka i stoczyć pojedynek z demonem wykorzystującym płód jako bramę. W tym samym czasie zaczyna się poród...

Walka okazuje się krotka i niespodziewanie prosta, lecz smierć demona wywołuje agonię Jenny.…
Następująca później psychiczna i fizyczna reanimacja daje tylko złudne nadzieje. Pozostaje tylko podłączenie Jenny do sztucznego serca i reanimatora mózgu….

Dziecko rodzi się martwe…

DODATKI :

Raport Varii

Komentuj (20)


Link :: 19.01.2005 :: 17:13
JaXowe Ględzenie #2

Na dniach rusza Valkiriowa strona GSów i jest duza szansa ze blog bedzie z nia wspoldzialal !!
Poki co zapraszam do przegladania tego co jest :D

Pamietajcie http://gs.valkira.net
Komentuj (1)


Link :: 23.01.2005 :: 23:16
26-30 augustus 5001

Ikona cz. 1

Sesja Niedzielna


Po krótkiej wizycie na Byzantium Secundus gdzie gannokański Aptekarz zakończył prace nad komorą leczącą dla Azima bohaterowie wyruszają na Ikonę gdzie na Aide czeka tytuł hrabiowski i spore ziemie.

Po drodze daje się zauważyć ruchy flot Al-Malików i LiHalanów. Przy wrotach na Criticorum i Kish stacjonują duże siły a wszystkie statki lecące na Cadavusa są zatrzymywane do dalszej kontroli… Sytuacja staje się napięta….

Gdy bohaterowie docierają w końcu na Ikonę zostają zabrani na pokład flagowego statku hrabiego Fatimy Rodrigo Li HalanaTańczącego Smoka, gdzie poznają towarzyszącego Rodrigowi Kisadę LiHalana, dowódcę straży w Kyuden Noshizoko, od którego dowiadują się o niepokojach na planecie związanych z nadaniem ziem „obcej” i ostrzega o zagrożeniu ze strony baronów, którzy z pewnością będą chcieli pozbyć się „decadoskiej uzurpatorki.”

Dręczeni obawami docierają do stolicy Ikony Bao, gdzie zostają przywitani przez Fativę i jej kanclerza Adzuhiro. Na zorganizowanej przez Fativa kolacji pojawiają się wszyscy znaczniejsi daimyo planety. Oprócz Rodrigo i Adzuhiro zjawiają się jeszcze daimyo klanów Takeda (który jednocześnie jest konsulem rycerzy Poszukujących na Ikonie), Gozuki, Shiragawa i To-Hei.
Kolacja mija w grobowej atmosferze i wyraźnej wrogości wobec pozaplanetarnych gości.

Rankiem 30 sierpnia cały dwór przenosi się do Pałacu Czerwonego Lasu, głównej siedziby Wielkiej Księżnej, gdzie ma się odbyć Ceremonia Krwi i przyjęcie Aidy do rodu… Atmosfera zaczyna gęstnieć gdy bohaterowie zaczynają się domyślać, że na Aidę dybią przedstawiciele sekty Niewidzialnych, na poły legendarnej grupy zabójców, której jeszcze nigdy nie wymknęła się żadna ofiara…

Domysły potwierdza haiku-wizja napisane ręką służącej u Aidy Lihalanki Mizue.

„Płomienna dama,
Ostrze Niewidzialnego,
Skrwawione dłonie”


Mimo podjętych środków bezpieczeństwa życie przyszłej hrabiny zostaje uratowane tylko dzięki pomocy tajemniczego psychonika obserwującego kroki Aidy…

Do Ceremonii Krwi pozostały dwa dni…


Komentuj (12)


Link :: 26.01.2005 :: 20:29
1 septembris 5001

Żelazna Korona cz. 3

Sesja wtorkowa

Po stracie Jenny bohaterowie pogrążają się w letargu nie bardzo wiedząc co ze sobą zrobić. Wiedziona przeczuciem i domysłami Leila rozpoczyna badane kodu DNA Jenny. Varia kradnie z pokoju Askara swoja „skrzyneczkę specjałów”, szprycuje się nimi i zasypia…

Późną nocą na pokładzie pojawia się baronowa Laura LiHalan, przyjaciółka i mentorka Jenny. Dworny jak zwykle Askar mimo swych podejrzeń proponuje jej kajutę. Niedługo później Leila kończy badanie kodu i odnajduje dowody na to że podejrzenia są słuszne i umierająca kobieta to klon . Zmęczenie odbiera jednak bohaterom zdolności kojarzenia faktów kładą się i ustalają że narada odbędzie się rankiem.

Przy okazji śniadania w messie odbywa się narada. Bohaterowie opracowują posunięcia na następne dni. Nieufność wobec Laury jest mocno wyczuwalna.

Vasil wyrusza na miasto spotkać się ze swoim przyjacielem inżynierem Atkinsem. Na spotkaniu dowiaduje się że Atkins sprzedaje Hashymidom w imieniu swego wuja pancerze wspomagane z serii Agram. Atkins zaprasza też Vasila na przyjęcie które ma się odbić za dwa dni. Wyczuwając zainteresowanie Kropotkina wyjawia, że na spotkaniu ma być obecna jakaś szycha z rodu Al-Hashimid Malik .

Po południu załoga Allawa postanawia udać się na rekonesans (a w zasadzie rozpoznanie bojem) do pałacu zdrajcy Sinuhe. Atak kończy się powodzeniem dzięki koordynacji naziemnej operacji, w której bierze udział Askar w swoim nowym pancerzu, dwie ukarki ( Xadeer (Lewa) i Velhani (Prawa) obie z klanu Draka) oraz Moebius i lawinowego ognia z wieżyczki Allawa. W samym pałacu bohaterowie dostają się pod wpływ potężnego zawirowania czasu…
Gdy intersekcja w końcu mija gracze znajdują cele, w której więziono Jenny…

Pomieszczenie jest od dawna puste…
Komentuj (22)


Link :: 30.01.2005 :: 23:29
31 augustus - 1 septembris 5001

Ikona cz. 2

Sesja niedzielna

Nocą, po zamachu pałacyk Aidy odwiedza tajemniczy gość, pozostawieni na straży ochroniarze zostają pozbawienie przytomności, tak by nikt poza Aidą i Grunshem Steelbiterem nie poznał tożsamości gościa.

Rankiem jeszcze wstrząśnięta wydarzeniami Aida postanawia wyruszyć na pielgrzymkę do ukrytego w pobliskich górach Klasztoru Błyszczącego Poranka by tam kontemplować przed bardzo stresującymi wydarzeniami dni następnych. Reszta bohaterów, a także Kisada, Mizue i stary kapelan Rodrigo (vel Dziadzulo) postanawiają jej towarzyszyć w wyprawie. Nim jednak udaje i się wylecieć Aida spotyka się z hrabią Fu Chenem daimyo klanu To Hei.
W samym klasztorze cała grupa modli się przed podobizną św. Roderyka do Księgi, a jednocześnie próbują namierzyć przetrzymywaną tam ponoć arcybiskup Shizue. Tymczasem w Pałacu Czerwonego Lasu Fu Chen ginie z ręki Niewidzialnego. Fativa za namową Adzuhiro wprowadza w pałacu godzinę policyjną i de facto zamyka w areszcie domowym wszystkich mieszkańców małych pałacyków.

Nadchodzi długo oczekiwany dzień Ceremonii Krwi. O 10 rano odbywa się formalne powitanie Aidy na dworze Fativy, później kapelan Rodrigo odprawia mszę którą kończy słowami nagany dla tych którzy są przeciwni wyniesieniu Aidy. Następnie odbywa się sama Ceremonia podczas której Aida przysięga wierność i pomoc Tronowi Ikony i Fativie. Przysięgi dopełnia podpis pod dokumentem dokonany krwią…

Na obiedzie, który następuje później Tohashi LiHalan nowy daimyo To Hei oskarża hrabiego Rodrigo Li Halana przed majestatem księżnej o morderstwo Fu Chena. Krewki daimyo Gozuki nie wytrzymuje napięcia i rzuca się na Rodrigo, lecz szybka reakcja Alejandro ratuje go przed poważnym błędem. Na rozkaz Fativy Tohashi i Rodrigo opuszczają jadalnię.

Sala pustoszeje, wiekszość gości wychodzi wzburzona. Na prośbę Aidy Fativa zgadza się na rozmowę w dyskretnym miejscu. Krystalizują się podejrzenia wobec hrabiego Azuhiro. Zapada postanowienie o poszukiwaniu dowodów niewinności Rodrigo i rozeznaniu w politycznych układach i sympatiach. Bohaterowi zyskują tylko kilka dni... Tylko tyle mozna zwodzić Adzuhiro…

Komentuj (20)FORUM

[Księga gości]

WSTĘP

Postacie

Aida
Alejandro Corrinho Dulcinea
Alexander Wolverton
Andrew Hakkonen
Askar Al-Allaw
Azim
Fatima Al-Malik
Leila Al-Allaw
Manuel Trinidad Li Halan
Moebius
Seth
Varia
Vasil
Vlad Al-Allaw
Volrath "Trzy Pazury"

Hazackiego pierdoły gawędy

Matka Wojna
Wiara, nadzieja, miłość
Baronet w Zalotach

Chronologia

5003 (22.06.07)
5002 (21.08.06)
5001 (09.08.05)
5000 (29.01.05)
4999
4998
Czasy prekampanijne (10.12.05)

Kroniki Leili (27.03.05)
Listy (21.05.06)

Raporty Specjalne

Kfiatki z sesji (22.06.07)

Handouty

Download

Mapa Cesarstwa (duża)
Błogosławiony Allaw
Dar Ikony
Piękna Callista
Historia rodu Corrinho
Genealogia Alejandro Corrinho Dulcinea
Tabele GSowe

Galerie

GALERIA MATKI MONIKI
Kalendarz z Azimem na 5002
Kalendarz z Owieczką na 5002
Załoga Allawa
Prawdziwa twarz Askara
Sora Tenema LiHalan - Autoportret
Grunsh - by Monika
Prawdziwa twarz Niedzielnych
Prawdziwa twarz Drejkowych
Alejandro ręką Fatimy nakreślon
Varia i Ewa by Fatima
Askar i jego fanka by Fatima

Zaprzyjaznione blogi

GSowe

Blog Askara

RPGowe

Sekretne Zwoje Pani Noriko z rodu Isawa
Blog DeadLands by Cathia
Blog DeadLands by Ramel
Blog Rippers
Blog Maga "Rozbita Rzeczywistość"
Blog Wampirzy Yaviego

Sznureczki

Nasza strona GS
Forum Moorholda
Bufor Sathra


ownlog.com

2021
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń