Menu :


Link :: 02.02.2005 :: 10:01
2 septembris 5001

Żelazna Korona cz. 4

Sesja wtorkowa

Po zniszczeniu wszelkiego oporu w pałacu Sinuhe i zbeszczeszczaniu zwłok jego obrońców „bohaterowie” wracają do Ryoko by zastanowić się co dalej robić i przesłuchać brutalnie pozbawionego przytomności i wziętego do niewoli kapelana obrońców. W między czasie Vasil i Moebius ruszają do miasta by pozałatwiać „sprawunki”, a Varia odurzona jakimiś środkami zamyka się w swej kajucie. Vasil nabywa w inżynierskim składzie towarowym części elektroniczne potrzebne mu do wykonania prawie niewykrywalnego nadajnika, a Moebius przyczajony pod szpitalem Aptekarzy zabija spieszącego się na operacje wybitnego chirurga i pediatrę. Askar oddaje piecze nad jeńcem ukarkom pochodzącym ze znanego z gwałtowności i skłonności do niepohamowanej furii klanu Draka, a sam udaje się na spoczynek….

Rankiem jeniec odzyskuje przytomność, od razu ściągając uwagę prawie wszystkich pasażerów Allawa. Podczas przesłuchania okazuje się, że kapelan jest tak naprawdę członkiem Mutasih prowadzącym śledztwo w wewnętrznych kręgach Zakonu, Na szczęście udaje mu się przekonać Askara i jego świtę do wypuszczenia go (a w zasadzie umożliwienia ucieczki) by nadal mógł służyć rodowi i arcyksięciu.
A może po prostu bohaterowie znów dali się wykiwać.

W południe Moebius w towarzystwie ukarki udaje się na spotkanie z handlarzem bronią – Borchesem. Na miejscu miast ukarskiego szlachcica zjawia się grupa należących do Triad żołnierzy ulicy. Moebius zostaje aresztowany i oskarżony o współudział w morderstwie Borchesa, którego znaleziono w jego własnym domu z wypalonym mózgiem. Morderca na usługach markiza Askara zostaje doprowadzony przed oblicze jonkiego tutejszych Triad. Podczas przesłuchania udaje się jednak Moebiusowi przekonać bossa o swojej niewinnościi skłonić go do oszczędzania mu zycia... Oczywiście za odpowiednią cenę która zabójca placi bez ociągania
Bohateriwue chętnie godzą się na spotkanie z przedstawicielem mafii, wiec razem z ukarem Blaine'm z klanu Trak
Askar decyduje, że układ z ukarskim światem zorganizowanej przestępczości może być korzystny dla jego planów zniszczenia klasztorów więc decyduje się na Krwawy Układ….
Bohaterom nie pozostaje nic innego jak zacząć się przygotowywać do przyjęcia u inżyniera Atkinsa….

Komentuj (16)


Link :: 04.02.2005 :: 00:16
Jaxowe Ględzenie #3

Zrobilem update chronologii (ale to już wszysy wiedza...)
I update historii Varii
Komentuj (5)


Link :: 05.02.2005 :: 17:14
UWAGA MISIE !!!!

Oficjalnie: Sesja przeniesiona na środę, godz. 18.00. Zbiórka na Rondzie Grunwaldzkim. Savvy?

Komentuj (8)


Link :: 06.02.2005 :: 23:25
3 septembris 5001

Ikona cz. 3

Sesja niedzielna

Po rozmowie z Fativą bohaterowie wracają do Pałacu Czerwonego Lasu. Tam spotykaja się z prominentami starając się wybadac ich nastawienie do Rodrigo, Fativy i ich samych. Aida rozmawia z na-hrabiną Shirgawa, a Alejandro udaje się do samego Azuhiro. Azim nawiązuje kontakt z lokalnym konsulatem i uzyskuje pomoc Rycerzy Poszukujących w śledztwie. Jednocześnie otrzymuje zaproszenie dla siebie i swoich towarzyszy na kolacje do hrabiego Felippe Takeda LiHalana.

Do pałacu przybywa śledczy Rycerzy wraz ze swoja ekipą. Po sekcji zwłok okazuje się, że zamachowiec, dybiący na życie Aidy był Przemienionym, a broń której używał to Decadoska Szpileczka wyprodukowana na Kadyksie. Dalsze badania sztyletu przy pomocy jednego z rzadszych talentów doprowadziły do megatransportowca „Santa Lucia”, który przywiózł Szpileczke na planetę.

Przed wizytą Kyuden Takeda bohaterowie odwiedzają port kosmiczny, gdzie wylądował prom z „Santa Lucci”. Udaje im się też porozmawiać pierwszym oficerem, tym samym człowiekiem który przywiózł skrzynkę ze sztyletem. Bohaterowie dowiadują się, że sztylet odebrał funkcjonariusz podległej Azuhiro Służby Bezpieczeństwa Ikony a nadawcą się tajemniczy Niccolo Gallici

Komentuj (3)


Link :: 10.02.2005 :: 10:58
3 septembris 5001

Żelazna Korona cz. 5

Sesja środowa (se se se)

Rankiem nie udaje się dobudzić Varii. Po badaniach przeprowadzonych przez Magdę okazuje się, że Varia cierpi na postępującą narkolepsje, której objawy wszyscy przegapiali przez ostanie miesiące. Vaia ląduje pod namiotem tlenowym i wszyscy czekają aż się obudzi.
Moebius idzie wybadać i obejrzeć dom Inżyniera Atkinsa. Pech chce ze nadziewa się na avestiańskich Gończych. Podczas ucieczki pech chce, że Moebius traci równowagę i wywraca się. Na szczęście z opresji ratują go żołnierze ulicy Triad, którzy likwidują zagrożenie i odwożą Moebiusa na Allawa. Niestety jego stan jest bardzo ciężki. Przestrzelone płuco zapada się i konieczna jest interwencja chirurgiczna. Bohaterowie wzywają karetkę która odwozi Moebiusa do aptekarskiego Ryoko General. Za raz za nim rusza Laura by dopilnować wszystkiego.
Tymczasem budzi się Varia, która mimo chwilowych zawrotów głowy czuje się dobrze i szybko opuszcza medlab. Leila i Vasil przygotowują się do przyjęcia u Atkinsa…
Podczas gdy Vasil i Leila udaj się na przyjęcie, Varia i Askar melinują się w pobliskiej restauracji i prowadza szerokopasmowy nasłuch imprezy.
Oprócz przedstawicieli Parachów, Rashidów i Hashimidów zjawiają się liczni przedstawiciele Gildii a także Ferah Al - Gedaah Malik z Criticorum i Goriuki Azuhiro Li Halan z Ikony.
Na przyjęciu odbywa się aukcja 200 najnowszych modeli, Agrama II. Za zawrotna sume 12 tysiecy feniksów za sztukę kupują je przedstawiciele Hashymidów. Rashidzki baron wychodzi z przyjęcia.
Gdy impreza ma się ku końcowi Vasil i Leila zostają wysterowani przez Lorda Ziemniaka i wdają się z nim w spór… W ruch ruszają pałki elektryczne…

Komentuj (11)


Link :: 14.02.2005 :: 14:25
3, 4 septembris 5001

Ikona cz. 4

Sesja niedzielna

Bohaterowie kampanii Keth Kordeth i hrabina Aida docierają w końcu na kolacje do Takeda House (przypominającego zamek wybudowany prawie trzy i pół tysiąca lat wcześniej przez pewnego szalonego bawarskiego króla) gdzie spotykają samego cesarskiego Konsula ( i posła jednocześnie), jego żonę Teresę (z gałęzi Justus ) i siostrę Chi-Ruen. Kolację dominuje oczywiście sytuacja na planecie (mimo rozlicznych prób skierowania jej na osobę markiza Alejandro, którym to Cho-Ruen wykazała nadmierne zainteresowanie), gdyż bohaterowie chcą poznać zdanie Cesarza i jego przedstawiciela na temat zbliżającego się procesu admirała Rodrigo Fatima Li Halana.

W drodze powrotnej hrabina Aida postanawia odwiedzić swego lennika Hoshiego Togashi Li Halana by skonfrontować podejrzenia na temat tego ze to on planował jej zabójstwo. Sam nestor rodu okazuje się niezdrów wiec Aida i jej towarzysze zostają przyjęci przez jego syna Genzo. Bohaterowi szybko orientują się że ich przypuszczenia są prawdziwe, stawiają Togashim ultimatum i wracają do Pałacu Czerwonego Lasu.

Dzięki odpowiednio nawiązanym znajomościom bohaterom udaje się uzyskać dostęp do teczki niedoszłego zabójcy Aidy. Okazuje się, że wchodził on w skład oddziału do zadań specjalnych pracującego dla Służb Bezpieczeństwa Ikony i zaginał ze swoim oddziałem 25 sierpnia podczas wykonywania zadania w Bao. Z dossier pozostałych komandosów gracze wnioskują, że jedne z nich posiadał odpowiednie wyszkolenie by stać się zabójcą nestora klanu To-Hei.

Następnym krokiem jest wyprawa do Bao i przygwożdżenie majora Sugity LiHalana. Na miejscu okazuje się jednak, że Sugita popełnił seppuku rankiem po nieudanym zamachu na Aidę. Do bohaterów uśmiecha się jednak szczęście, w domu majora odnajdują sporo dokumentów na temat przygotowywanych zabójstw, a także ślady łączące grupę Sugity z samym hrabią Azuhiro, a także dalsze dowody świadczące o winie Togashi LiHalanów i próbie skłonienia do współpracy innego z klanów podległych Aidzie – rodziny Igashi.
Bohaterom i towarzyszącym im samurajom udaje się schwytać również dowódcę polowego oddziału, który nas woje nieszczęście postanowił się skontaktować z Sugitą.

Ostatnim aktem jest wizyta u Igashich i skłonienie ich nestora do zeznawania przeciwko Azuhiro…
Na następny ranek bohaterowie postanawiają zebrać w zamku Fativy wszystkich hrabiów i pokazać im zebrane dowody….

Komentuj (3)


Link :: 16.02.2005 :: 20:26
3, 4 septembris 5001

Żelazna Korona cz. 6

Sesja wtorkowa

BY ASKAR

Leili i Vasilowi udaje się wydostać bez większych uszkodzeń z przyjęcia u Atkinsa. Docierają bezpiecznie na Allawa, gdzie doktor Magda zajmuje się ranami Vasila, które na szczęście okazują się powierzchowne. Varia znika.

Rankiem ze szpitala wraca Moebius, natomiast Laura również znika bez śladu. Askar zwalnia Moebiusa ze służby, a następnie usiłuje, niestety bez większego skutku, zmotywować pozostałą część drużyny do bardziej aktywnych działań. Leila, Vasil i Moebius udają się do ładowni na naradę, podczas gdy Askar wyrusza na spotkanie z na-księżną rodu Al Parah Malik.

Askar próbuje przekonać na-księżną do swojego projektu uniwersalnego rozejmu na Aylonie. Niestety okazuje się, iż ród Parahów wdał się już w konszachty z Hasheemidami i Avestią, licząc na łupy wojenne możliwe do zdobycia u ich boku. Zniechęcony Askar wraca na statek.

Na Allawa powraca Varia razem z kawalerem Andriejem Decadosem, niegdyś członkiem Bractwa Wojennego, który ma zamiar służyć bohaterom radą i pomocą. Vasil udaje się na spotkanie z Atkinsem i kupuje od niego kilka uszkodzonych pancerzy wspomaganych.

Varia próbuje zlokalizować Jenny. Okazuje się, iż znajduje się ona na pokładzie kuriera, który pod dowództwem jednego z klonów Alicji Decados zmierza właśnie ku wrotom. Przy pomocy Andrieja Varii udaje się czasowo zdestabilizować wrota, a następnie przejąć kontrolę nad umysłem klona Alicji.

Po epickim starciu umysłów Varia ustami Alicji nakazuje przetransportowanie Jenny na pokład jednej z almalickich fregat stojących przy wrotach, a następnie skok do układu De Molay. W odwecie za to działanie Alicja nakazuje zniszczenie klasztoru eskatonicznego, w którym ukrywana jest Ewa. Na całe szczęście okazuje się, iż Ewa w tym momencie przebywa poza klasztorem. Bohaterowie lądują w pobliskim sadzie i Ewa w końcu znajduje się w ramionach swej matki.

Błgosławiony Allaw z rykiem silników startuje i rusza na pomoc zaatakowanemu klasztorowi...

DODATKI:

Alicjo...

Komentuj (13)


Link :: 19.02.2005 :: 19:20
1, 2 septembris 5001

Ariadna cz. 1

Sesja sobotnia

W odległości kilkunastu godzin lotu od wrót w systemie Byzantium Secundus zniszczony przy pomocy ognia rakietowego zostaje statek pasażerski wiozący nas swoim pokładzie markizę Annę Marię Torreblanca Bursanda, komodora Antonio Juan Rodrigez Dulcinea barona de Canterbena, kapitana Alejandro Rolas, Rycerza Poszukującego Alexandra Wolvertona i adiunkta Jonathana Connarda z Zakonu Inżynierów. Dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu niedługo później tą sama trasa leci statek transportowo-pasażerski „Ariadna”, który ratuje już bohaterów umierających już na skutek niedotlenienia w uszkodzonej kapsule…

Zaraz po tym jak bohaterowie dochodzą do siebie rozpoczynają śledztwo w sprawi ich ataku.
W tym celu badają zapisy z kamer i sensorów Ariadny (Antonio wykazuje się tu zawodowym podejściem do sprawy i szybko ocenia taktykę i bron przeciwnika) szukając jakichkolwiek wskazówek dotyczących tego podłego ataku. W międzyczasie poznają też pozostałych pasażerów Ariadny. Najmilszym jest zdecydowanie ojciec Vittorio z Ortodoksji wiozący nowicjuszy na pielgrzymkę. Oprócz tego na pokładzie znajduje się grupa LiHalanów (stara baronowa, jej podopieczna i dwójka yojimbo) i ładniutka szlachcianka z rodu Masseri (silna okultystka jak okazuje się po wnikliwej obserwacji Aleksandra). Niestety razem z lady Masseri podróżuje jej opiekun duchowy prezbiter Murdoch (również silny okultysta) i dwóch napakowanych sterydami świńskich blondynów wyglądających jakby wyszli z jednej probówki. Dokładniejsza obserwacja Masseri przeprowadzona dzięki pewnym specyficznym talentom Alexandra ujawnia straszliwą prawdę… Murdoch kontroluje wole szlachcianki. Alexander i Anna Maria wiedzieni szlacheckim poczuciem obowiązku postanawiają pomóc biednemu dziecku (zapewne każde z innych powodów )
Obojgu udaje się namierzyć też na pokładzie psychonika, który nie może kontrolować swoich talentów. Tylko dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji udaje się go uśpić i zamknąć nim jego nie ujarzmiona wola zrobiła komuś krzywdę…

Komentuj (81)


Link :: 20.02.2005 :: 23:26
UWAGA !!!!

W związku z nowym planem zajec zmuszony jestem przenisc sesje na czawrtki... Jak widzicie taka zmiane... inne dni u mnie slabo strasznie

CZWARTEK 18:30

Wcześniej nie dam rady :(


Komentuj (8)


Link :: 21.02.2005 :: 19:14
4, 5 septembris 5001

Ikona cz. 5

Sesja niedzielna

Alejandro prowadzi pluton cesarskiej piechoty pancernej w misji zabezpieczenia Kyuden Igashi i przywiezienia seniora rodu do Pałacu Czerwonego Lasu. Wracając zauważają startujące z okolic pałacu skoczki bojowe. Niedługo później Azim dostaje wiadomość od rycerskich kontaktów w służbie bezpieczeństwa. UBI rozpoczęło zakrojoną na szeroką skalę operacje i wysłało w pole wielu agentów. Celem jednej z grup, według informacji od agentów, jest atak na Shiro no Togashi. Podczas gdy lądowniki podchodzą do celu, w pałacu wybucha walizkowa bomba atomowa obracając okolicę w perzynę…

Azuhiro wzywa Aidę do biur UBI w pałacu i prosi ją o zezwolenie wszczęcia śledztwa na jej ziemiach (jego agenci znaleźli dowody na współprace Tohashi z wrogimi służbami wywiadowczymi) Aida zgadza się pod warunkiem, że w operacji weźmie udział wyznaczony przez nią (bądź pana Kisadę) człowiek.
Bohaterowie konfrontują jednocześnie Azuhiro z zebranymi przeciw niemu dowodami. Sam hrabia odwzajemnia się pokazaniem podobnych akt pogrążających Aide (między innymi zdjęcia z jej spotkań z jednym z rezydentów zakonu na B II) i mówi że dowody bohaterów są wyssane z palca. Spotkanie nie kończy się jednak we wrogiej atmosferze. Po wyjściu Azima i Alejandro, Aida rozmawia jeszcze przez chwile na osobności z Azuhiro

Następnego dnia rano Aida organizuje spotkanie hrabiów (zapraszając dodatkowo obrońców Rodrigo i dwóch uznawanych za niezależnych biskupów) Na spotkaniu pojawiają się wszyscy za wyjątkiem Rodriga (na prośbę hrabiego Shiragawa zjawia się nawet młody hrabia To Hei)
Podczas spotkania przesłuchany zostaje Ichiro – dowódca uznanego za zaginiony oddziału sił specjalnych UBI – schwytany przez Alejandro poprzedniego dnia w Bao. Gdy zostaje poddany działaniu serum prawdy (zsyntetyzowanego przez Das Bota) komandos wyznaje, że jest agentem Zakonu, urodzonym na Pajęczynie, a przysłanym na Ikonę w celu infiltracji UBI. Mówi też że rozkaz zabicia Aidy otrzymał od Anioła (czyli hrabiego Jamala Al-Malika) i że jego oddział nie miał nic wspólnego z zabiciem hrabiego To Hei. Celem oddziału było wywołanie wojny na Ikonie mającej jakoby ułatwić drogę do tronu wybrańcom Oblubienicy Boga czyli rodzinie Togashi. Mimo, że przesłuchanie nie wnosi nic do sprawy Rodrigo udaje się wreszcie zakończyć sprawę zamachu na Aidę, a samej hrabinie zasiać niepokój w zwartych do tej pory szeregach sojuszników Azuhiro.

Po obiedzie bohaterowi podejmują decyzje o namierzeniu (co udaje się Aidzie dzięki jej specjalnym zdolnością) i schwytaniu Jamala. Azim rozsyła agentów rycerzy na poszukiwania. Po trzech mniej więcej godzinach udaje się namierzyć hotel w którym zatrzymał się agent Zakonu.. Bohaterowie postanawiają złożyć mu wizyt. Nim jednak dane jest im odlecieć w pałacyku Aidy pojawia się kapelan i nauczyciel Rodrigo przynosząc informację o współdziałającym z Jamalem potworze. Wyprawa do Bao potwierdza te informacje, lecz niestety nie daje nic więcej Jamal i Blady (który po drodze wchłonął energię życiową dwóch lihalańskich gejsz i zabił kilku agentów rycerzy) uciekają….

Komentuj (15)


Link :: 25.02.2005 :: 17:33
4 septembris 5001

Żelazna Korona cz. 7

Sesja wewnątrz tygodniowa

Bohaterowie ruszają na odsiecz eskatonicznemu klasztorowi. Wywiązuje się ostra walka, w której śmierć ponoszą prawie wszyscy Avestianin i zniszczony zostaje ich skoczek (wydaje się jednak, że sam skoczek został zniszczony przez działającego poza terenem klasztoru psychonika korzystającego z dobrodziejstw Eksterioryzacji). Niestety podczas bitwy ginie dowodzący Avestiamai prezbiter, a wraz z nim wszelkie informacje. Jedyne co zostaje w posiadaniu bohaterów to czarna skrzynka (która tym razem jest żółta) i poplamiony krwią nakaz zniszczenia eskatoników podpisany ręką lokalnego opata.

Na terenie klasztoru znaleziona zostaje jedna żywa osoba. Jest nią Jonathan, mnich żebrzący, któremu udało ukryć się w żaroodpornej krypcie. W osobie Jonathana Varia rozpoznaje poszukiwanego przez Avestian (i inne kościelne służby) badacza tajemnic Urów. Jonathan obiecuje pomóc bohaterom w pokonaniu Żelaznej Korony w zamian za dostęp do jej bibliotek i magazyn z okruchami duszy. Mnich ofiarowuje Ewie prezent. Jest nim stworzona przez Annunaki zabawka-korzeń wykorzystywany kiedyś do badania i ćwiczenia umysłu. Mówi też że gdy to się skończy i Ewa podrośnie bardzo chętnie zajmie się jej nauka. Varia zgadza się pod warunkiem ze i ona będzie mogła zostać uczennicą Jonathana.

W tym samym czasie, z Sunval w kierunku wrót wylatuje należący do Rycerzy statek kurierski. Celem dowodzącego nim rycerza z rodu Hawkwood jest przejęcie na pokład swojej krewniaczki znajdującej się w komorze staży na pokładzie jednego z okrętów przy wrotach…

Bohaterowie opuszają klasztori i udają się do Navarro - stolicy Księstwa Rashid.

Komentuj (28)


Link :: 27.02.2005 :: 13:25
2 i 3 septembris 5001

Ariadna cz. 2

Sesja sobotnia

Nie długo po osadzeniu w izbie chorych pechowego marynarza do Ariadny przybija kurier i wysadza na pokładzie lihalaśkiego szlachcica Manuela Trynidad podróżującego na Byzantium Secundus w celach handlowych.
Niedługo później gdy cała kompania zbiera się na obiad, z kajuty ojca Murdocha wybiega mieszkająca z nim lady Masseri. W srodku leży zabity przez nią ksiądz.
Pech chce, że w tym samym momencie swoja kajutę opuszczają „mięśniaki” księdza. Alexander i Antonio odwracają ich uwagę, a AnnaMaria ukrywa Masseri w swej kajucie. Starcie z mięśniakami kończy się pobiciem Alexandra i ujawnieniem przynależności Murdocha (i jego sług) do Cesarskiego Oka. Nim sytuacja staje się krytyczna wkracza kapitan i aresztuje wszystkich obecnych przy zajściu (na szczęście nic nie wie o Masseri ukrywającej się u Anny Marii) Niedługo później odbywają się przesłuchania i bohaterowie zostają wypuszczeni. Alexander i Antonio postanawiają dopuścić Manuela do tajemnicy. Cała trójka (i Jonathan który wreszcie zdecydował się opuścić kajutę) udaje się do AnnyMarii (która w międzyczasie zdążyła przepytać przerażoną szlachciankę) i tam postanawiają że markiza da Masseri azyl.

Udaje się położyć szlachciankę spać a bohaterowie wyznaczają przy niej warty, żeby utrzymać ją z dala od łap Oka. W pewnym momencie Masseri budzi się jednak i zaczyna pleść o kobiecie w niebezpieczeństwie. Bohaterowie rozpoczynają gorączkowe przeszukanie statku i po chwili okazuje się, że ranna została Pani Doktor. Od tego momentu akcja zaczyna pędzić jak pospieszny MagLev. Okazuje się że na pokładzie jest demon, a na domiar złego w wynajętym przez Murdocha kontenerze przewożone są zarażone Symbiontami zwłoki. Bohaterowie (a wraz z nimi załoga Ariadny) nie tracą hartu ducha i pod komendą Rycerza Poszukującego Alexandra Wolvertona zaczynają systematyczne niszczenie zagrożeń. Niestety chwila nieuwagi powoduje, że Masseri porywa kapsule ratunkową i ucieka.
Po całej akcji okazuje się, że Manuel Trynidad jest prezbiterem Kościoła i że wezwał na pomoc (głównie sobie) kościelną korwetę.
Po jego odlocie bohaterowie bez przeszkód docierają na Byzantium.

Komentuj (16)


Link :: 28.02.2005 :: 02:10
UWAGA !!

Przypominam tylko ze w tym tygodniu gramy o 19:30 we wtorek w Tyglu !!

Komentuj (2)


Link :: 28.02.2005 :: 09:05
5, 6 septembris 5001

Ikona cz. 6

Sesja niedzielna

Na Ikonę przybywają długo oczekiwany Hassan Al-Kahlid Malik wioząc ze sobą ludzi Alejandro i jego kapelana. Bohaterowie spotykają się jeszcze w hotelu „Feniks”, a potem wracają do pałacu. W skoczku podczas 4 godzinnej podróży Hassan zostaje wprowadzony w szczegóły niezwykle zawiłej sytuacji na Ikonie. W Pałacu Czerwonego Lasu okazuje się ze popołudniem doszło do małej bójki pomiędzy na-hrabiną Shiragawa, a hrabią Gozukim (na-hrabina nauczyła hrabiego dobrych manier). Kisada w imieniu Aidy przesłał Gozukiemu kwiaty i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

Rankiem do bohaterów dociera raport Rycerzy Poszukujących dotyczący starcia w piwnicy hotelu Feniks. Rycerskim specjalistom udało się znaleźć kawałek skóry należący do Bladego. Okazało się że kawałek ten ma wiek 8 tysięcy lat i często był poddawany procedurom zawieszającym. Dalsze badania (wykonane przez Das bota) ujawniają jeszcze dalekie pokrewieństwo Bladego do braci Kropotkinów.
Podczas śniadania z Azimem kontaktują się „trojaczki” (trzech wybitnie utalentowanych lihalańskich Rycerzy Poszukujących) z informacja, że znaleźli sposób na namierzenie kryjówki Bladego i Jamala. Potrzebują jednak kogoś kto ochroni ich gdy będą skanować planetę w poszukiwaniu śladów. Bohaterowie godzą się na ten plan i wzmocnieni o Mizue wyruszają do Bao, do konsulatu gdzie ma się odbyć cała procedura.

W samym mieście Hassan i Aida wybierają się na Ikońską Akademie Górniczo-Hutniczą w poszukiwaniu starego znajomego Hassana. Po półtorej godziny wracają stamtąd w towarzystwie… hrabiny Thefany Al-Malik.
Gdy pierwszy szok mija kobieta wyjawia że nazywa się, Gertrude Wilks i jest adiunktem Zakonu Inżynierów, i że postanowiła na prośbę Hassana pomóc w ekranowaniu trojaczków.
Azim i Alejandro dowiadują się również (od Hassana który zdobył te informacje podczas rozmowy ze swoim znajomym) że Blady, nie jest osobnikiem pojedynczym, a na usługach zakonu dział ich co najmniej kilkunastu. U zyskanych informacji wynika też ze cała grupa została pochowana razem z mitycznym Bogiem Zakonu i że podczas Pierwszej Wojny W Niebie służyli mu jako podoficerowie.

Cała grupa zbiera się w dużej i wygodnej sali konferencyjnej Rycerzy. Po kolei pogrążają się w stanie głębokiej medytacji i przygotowują się do pojedynku z nieznanym…
Na płaszczyźnie na którą zostają przeniesieni ścierają się z pomniejszymi sługami Zakonu, a na koniec z samym Jamalem, który przybył pokrzyżować plany bohaterów. Udaje im się jednak pokonać zagrożenie, a trojaczkom uzyskać lokalizacje kryjówki Bladego.

Po naradzie wojennej gracze postanawiają wyruszyć do magazynów i raz na zawsze pozbyć się Kosiarza (taka jest właściwa nazwa Bladych). W akcji wspierają ich dwa plutony Komandosów Kohorty i drużyna Cesarskiej Piechoty Pancernej.
Operacja militarna zostaje zakończona połowicznym sukcesem. Udaje się przejąć samą kryjówkę i komorę stazy Kosiarza, lecz ona sam ucieka. Na miejscu zostaje też martwe ciało Jamala.

DODATKI:

Jamal

Komentuj (26)FORUM

[Księga gości]

WSTĘP

Postacie

Aida
Alejandro Corrinho Dulcinea
Alexander Wolverton
Andrew Hakkonen
Askar Al-Allaw
Azim
Fatima Al-Malik
Leila Al-Allaw
Manuel Trinidad Li Halan
Moebius
Seth
Varia
Vasil
Vlad Al-Allaw
Volrath "Trzy Pazury"

Hazackiego pierdoły gawędy

Matka Wojna
Wiara, nadzieja, miłość
Baronet w Zalotach

Chronologia

5003 (22.06.07)
5002 (21.08.06)
5001 (09.08.05)
5000 (29.01.05)
4999
4998
Czasy prekampanijne (10.12.05)

Kroniki Leili (27.03.05)
Listy (21.05.06)

Raporty Specjalne

Kfiatki z sesji (22.06.07)

Handouty

Download

Mapa Cesarstwa (duża)
Błogosławiony Allaw
Dar Ikony
Piękna Callista
Historia rodu Corrinho
Genealogia Alejandro Corrinho Dulcinea
Tabele GSowe

Galerie

GALERIA MATKI MONIKI
Kalendarz z Azimem na 5002
Kalendarz z Owieczką na 5002
Załoga Allawa
Prawdziwa twarz Askara
Sora Tenema LiHalan - Autoportret
Grunsh - by Monika
Prawdziwa twarz Niedzielnych
Prawdziwa twarz Drejkowych
Alejandro ręką Fatimy nakreślon
Varia i Ewa by Fatima
Askar i jego fanka by Fatima

Zaprzyjaznione blogi

GSowe

Blog Askara

RPGowe

Sekretne Zwoje Pani Noriko z rodu Isawa
Blog DeadLands by Cathia
Blog DeadLands by Ramel
Blog Rippers
Blog Maga "Rozbita Rzeczywistość"
Blog Wampirzy Yaviego

Sznureczki

Nasza strona GS
Forum Moorholda
Bufor Sathra


ownlog.com

2021
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń