Gasnąco-Słońcowe
Komentarze


23,24 decembris 5001

Hargard cz. 6

Sesja niedzielna

BY ANDREW

Mój powrót do pałacu w dzień "dies lammentum" okazał się obfitować w nowe wrażenie. Stabilny stan pana markiza Alejandro. Jak to się przywykło mówić u mnie w bunkrze "Gdy stan śmierci jest stanem stabilnym to bardzo dobrze, nowych skorup brak". Udałem się więc na zasłużony spoczynek zrzucając na służbę obowiązki dowiedzenia się szczegółów. Rankiem, około 2 w nocy, wstałem. Połączenie ze statkiem wyjaśniło sprawę próby namierzenia mojego komunikatora. Pan Hrabia postanowił sprawdzić gdzie jestem. Na mój gust przyczyniła się do tego pani Hrabina, ale mogę się mylić. Gdy mundur dobrze na mnie leżał udałem się do centrum ochrony. I właśnie tutaj zaczęły się ciekawe obserwacje.
Mizue, jedna z przybyłych tu z panią Hrabiną, leżała nieprzytomna na łóżku. Hrabiostwo zaś krzątało się rozmawiając o jakiś psionicznych duchach stojących za panem markizem. Zastanawiali się też nad kwestią choroby, która męczyła pana markiza. Cała dyskusja mogłoby być ciekawa, lecz przerywana była długimi momentami milczenia. Zapewne dało się im we znaki niewyspanie oraz nerwy w ostatnim dniu. Zarejestrowaną na krysztale całość rozmowy załączam do tego dokumentu.
Następnego dnia Mizue ocknęła się, lecz jej pamięć z dnia poprzedniego wydawała się wymazana. Hrabiostwo spotkało się znowu i dyskutowało dalej na temat stanu rzeczy. Z powodu braku możliwości postanowili prosić o pomoc komórkę smoków (patrz załącznik 4). Pan Hrabia postanowił, za namową pani Hrabiny, udał się do mnie by poinformować mnie o wydarzeniach dni poprzednich. Rychło w czas. Zaproponowałem mu poproszenie o pomoc tutejszej władzy (patrz załącznik 2), lecz uznał, że zna ich odpowiedź. Następnym ważnym wydarzeniem było zemdlenie Pani Hrabiny spowodowane, najprawdopodobniej, używaniem mocy teurgicznych na panu markizie.

Całość sytuacji nasuwa mi następujące wnioski:
  1. Hrabiostwo stara się mnie w jakiś sposób kontrolować. Bardzo możliwe, że posłali za mną szpiegów.
  2. W momentach kiedy ktoś z ich ludzi jest zagrożony (a przynajmniej pan markiz czy Mizue, zaryzykuje jednak stwierdzenie iż ktokolwiek), przestają myśleć o czymkolwiek innym niż pomocy.
Przesłanki do 2:
  1. Brak prośby do władz (które dzięki systemowi kamer wiedzą o stanie pana markiza) o inne niż ogólnodostępne informacje o chorobie nie została wykonana
  2. Zamiast tego poproszono o pomoc smoki (bez zgody i oficjalnej wiedzy królowej), które nie są dobrze widziane w pałacu (przynajmniej w moim odczuciu), co jest dużym błędem dyplomatycznym, którego można by było łatwo uniknąć.
Komentarze:
ownlog.com :: Wróć