Gasnąco-Słońcowe
Komentarze


2 ianuarius 5002

Hargard cz. 9

Sesja niedzielna

BY ANDREW

Matrono rodu Hakkonen, matko

Piszę do Ciebie ten list, określony kodowaniem najwyższego poziomu, z jednego powodu. Przebywając na Hargardzie dowiedziałem się o sytuacji co do której nasz dom powinien się ustosunkować. Ale opiszę pokrótce całość sytuacji.

Dnia drugiego stycznia udałem się, wraz z moimi towarzyszami, na wizytę do jednego z jarlów. Okazało się to być tylko przykrywką do rozmów z mieszkającą tam obcą rasą – Nizdharimami. Podróż wgłąb morza, oraz widok miasta były doprawdy ciekawym przeżyciem. Ostatecznie spotkaliśmy się z radą i moi towarzysze prowadzili rozmowy z nią. Jasno z nich wynikało jakoby jedna z starych ras z powrotem pragnęła zawładnąć wszechświatem, i to w czasach w których przyszło nam żyć. Obcy opowiedzieli nam o wojnie w niebiosach (nie chce tutaj używać słowa poprzedniej), oraz ich wygnaniu ze starych ziem przez Atlantów. Całość rozmowy zapisanej przeze mnie wysyłam w załączniku. Najważniejszym wnioskiem zdaje się być to, że Nizdharimowie mogą służyć cesarstwu swą wiedzą o “wrogu”, jednak ich technologia pozostanie przy nich, a także w walkę nie będą się mieszać.
Po powrocie do ziem, które zakupiłem na Hargardzie, postanowiłem zjeść późny obiad z moimi towarzyszami. Nie będę Ci tutaj opowiadać o problemach natury etykietarnej, lecz wiesz dobrze że nigdy nie lubiłem tego typu zajęć. W czasie obiadu poruszyłem problem naszej misji dyplomatycznej, a także przedstawiłem mój pomysł na który panowie i pani Hrabina zdawali się przystać. Później pan Hrabia, który zdawał się nie pamiętać, że nie jestem wprowadzony w sprawy “wroga”, poinformował mnie o sytuacji.
Okazuje się że Zakon Czarnej Gwiazdy, bo tak ten “wróg” się nazywa, są siłą utworzoną przez Annę Decados oraz księcia Atlantów w celu podboju. Posiadają oni licznych sprzymierzeńców w znanych światach. Kontrwywiad zaś istnieje i działa dość prężnie.

Wydaje mi się iż dobrym pomysłem jest zebranie najważniejszych osób z naszej rodziny w celu omówienia tej sprawy.

Kreślę z poważaniem,
TrzeciRaport w sprawie Hargardu (część IX)

Po długim pobycie w towarzystwie pana Hrabiego, pani Hrabiny oraz pana Markiza zdecydowałem się im w pewien sposób zaufać. Przekazałem swój pomysł na pokój w tej części systemu wrót oraz poprosiłem o ich wnioski z czasu spędzonego na tej planecie. Niestety nie usłyszałem żadnej odpowiedzi, co ma zapewne związek z brakiem zaufania ze strony pana Hrabiego, pani Hrabiny i pana Markiza. W zamian za to rozpoczęła się dość jałowa dyskusja o szczegółach. W tym momencie nie wydała mi się ona zbyt potrzebna jednakże z chęcią odpowiedziałem na wszelkie pytania.
Późnym wieczorem dostałem informacje od mojego kuzyna, kawalera Juliana Delphiki Hakkonen, o prośbie spotkania się pani Ishany Pandya Ramakrishna z moją osobą (lub moimi ze mną i moimi towarzyszami). Podejrzewając prowokację poinformowałem panią Hrabinę o zajściu (biorąc pod uwagę podane mi informację), po czym zdecydowaliśmy, w czasie rozmowy, o poinformowaniu pana Hrabiego i pana Markiza. Zgodnie z wnioskami z rozmowy zdecydowałem się na spotkaniu przy wsparciu mocy okultystycznych.

Informację o zmianie władzy:
- brat królowej został mianowany regentem
- najważniejsze osoby zdają się nie oponować zmianą na górze (oprócz pewnej liczby jarlów, których w przyszłości należałoby nieoficjalnie odwiedzić)
- następuje wymiana gwardii w pałacu
- podobno widziano szefa gwardii (Naresha) żywegoKomentarze:
18.07.2005, 18:17 :: 217.96.97.147

Adrew Hakkonen

Panie Hrabio, z tego co zrozumialem rzeczywiscie myslal Pan Hrabia nad tym jednakże ten pomysl odrzucił. Zaś pytania o szczegóły bez posiadania odpowiedniej wiedzy, uznałem za jałowe.
Jeśli się myle to prosze o wybaczenie.
18.07.2005, 17:45 :: 83.29.36.55

Azim

Ależ oczywiście, że padła odpowiedz - wspomniałem, że myślałem o podobnym rozwiązaniu, choć z mniejszym naciskiem na ligę a z większym na handel prowadzony przez szlachtę.
Same pytania o szczegóły nie miały na celu zdyskredytowanie pańskiego pomysły, wręcz przeciwnie były spowodowane zainteresowniem pańskim planem.
ownlog.com :: Wróć